Szkolenia biznesowe

Merchandising

Merchandising - czyli sztuka ułożenia towarów w sklepie w taki sposób aby z każdego metra bieżącego powierzchni sklepu uzyskać maksymalnie możliwą sprzedaż.

W dzisiejszych czasach sprzedaż odbywa się sama. Udział sprzedawców w sklepach jest ograniczony bo od czasów gdy w sklepach zniknęły lady sklepowe i kolejki rolę cichego sprzedawcy przejął Merchandising - czyli sztuka ułożenia towarów w sklepie w taki sposób aby z każdego metra bieżącego powierzchni sklepu uzyskać maksymalnie możliwą sprzedaż. Dziś sprzedaż polega na walce zmysłów pomiędzy organizatorem przestrzeni w sklepie i mniej lub bardziej świadomymi klientami, którzy robiąc zakupy poddają się urokom Merchandisingu.

Różnica pomiędzy obrotem takiego samego sklepu stosującego zasady Merchandisingu a obrotem sklepu układającego towar intuicyjnie (tak aby ładnie wyglądało) wynosi aż 30%. Dziś praktycznie żadnego sklepu nie stać na to, aby nie stosować zasad Merchandisingu. Ignorancja tych zasad odbiera cały zysk sklepu. Doskonalenie się w praktycznym Merchandisingu - zawsze zwiększa sprzedaż.

  • Podstawowowe zasady i reguły Merchandising’u

  • Jak prawidłowo wykonać ekspozycje sklepu i półki z towarem

  • Jak urządzać promocje w taki sposób, aby skutecznie zwiększać sprzedaż

  • Jak rozmawiać z dostawcami i przedstawicielami handlowymi negocjującymi dostawy

Więcej o nas

Gwarancja dopasowania oferty do indywidualnych wymagań i możliwości Klientów